sl1
dava
okulu

Dava okulu nedir?

Es-selam aleyküm değerli kardeşim!

Bu sayfaya geldiğine göre; muhtelemen ya “acaba dava okulu nedir?” diye merak ediyorsun veya BOŞ DEĞİLSİN ki bu sayfadasın 😉

Yani; sen de bir şeylerle değil, tek şey ile ALLAH’ı insanlara anlatmak, tebliğ etmek ve bu sahabe mesleğini, peygamber mesleğini kendine DAVA edinmek istiyorsun demektir! Yoksa bu sayfaya gelmezdin, ne işin var değil mi! 😉

Öncelikle değerli kardeşim; şunu unutma ki Efendimiz sav’den hadis-i şerif olarak bi’l-mana rivayet edilen iki hadis vardır. Şöyle ki:

“Bir kişinin senin vesilen ile hidayete gelmesi, üzerine güneşin doğup battığı her şeyden hayırlıdır.”
“Bir kişinin senin vesilen ile hidayete gelmesi, sahralar(çöller) dolusu kırmızı koyundan hayırlıdır.”

Her iki rivayet de gösteriyor ki; bu DAVA; yani insanların hidayetine vesile olması davası, hadislerle sabittir ki bu bir SÜNNET-İ SENİYYE’dir!

İkinci olarak da şunu ifade edelim ki: İnsanların iyiye, Hakk’a hakikate davet etmek sadece isminin ön ekinde ‘Dr., Prof., Doç.’ vb sıfatlar olanlara veya Diyanet İşleri Başkanlığımızın görevlendirdiği resmi vazifeli hocalarımıza has DEĞİLDİR! Bu sözümüzün elbette ki dayanağı var, hem de ayetlerde! Diyor ki Rabb’imiz Kuran-ı Kerim’inde:

“O mü’minler ki; insanlara iyiliği emredip kötülükten men’etmeye gayret ederler”
“Siz tüm insanlığa çıkarılmış hayırlı bir ümmetsiniz. İyiliği emredip, kötülükten menedeceksiniz”

Yani işin özeti; dava KUDSÎ ve İLÂHİ bir dava!

Aramıza katılmak ister misin?

Eğer ki sen de bulunduğun çevrenden başlayarak, insanlara Allah’ı anlatmak ve bu işi kendime dava edinmek istiyorum; veya ben de aranızda yer almak, sizlerle beraber Risale Ofis’te Kur’an davasında yer almak istiyorum diyorsan, aşağıdaki formu doldurup ve bize buradan WhatsApp(sadece mesaj gönderimine açıktır) üzerinden Adını-Soyadını bildiren mesaj atman yeterli. Seninle iletişime geçilecektir.

Bu yol, her kişinin değil er kişinin yoludur derler;
Rabb’im der ki: “Bizim yolumuzda cihad edenlere, yollarımızı AÇAR gösteririz!”

Aramıza hoş geldin kardeşim!